خبرگذاری حکومت نظامی

ماهرانه در جنگ است ناخدای استبداد با خدای آزادی

نطق پیش از دستور فاطمه حقیقت جو در مجلس ششم

leave a comment »

ز دستور

فاطمه حقيقت‌جو نماينده‌ مردم تهران در خانه ملت در نطق پيش از دستور خود در جلسه روز گذشته مجلس با اشاره به اقدامات شورای نگهبان، بر ضرورت آگاهی عميق مردم از اين اقدمات تاكيد گرد.
حقيقت جو با اشاره به توقيف مصوبات مجلس در شورای نگهبان گفت:
اين مصوبات جملگی از يك جنس بودند؛ از جمله قانون مطبوعات، جرم سياسی، طرح منع شكنجه، هيات منصفه، حقوق زنان و غيره كه اينها نشان مي‌دهد شورای نگهبان در پذيرش دموكراسی و حقوق بشر دچار انسداد است.
وی با اشاره به جريانی كه حقوق بشر را منافی اقدار نظام مي‌داند، تصريح كرد: زمانی فقدان حقوق بشر بيشتر مشخص مي‌شود كه نهادهای انتصابی بيشتر نمود پيدا مي‌كنند.
قوه‌ی قضاييه حقی برای مردم قايل نيست وگرنه چگونه مي‌توانست در مقابل تحقيق از زندانيان و بازداشت‌شدگان تمرد كند.
امتناع دادستانی تهران از حضور در جلسه‌ كميسيون اصل نود ناشی از قدرت فراقانونی دادستان است.
اگر جريان اصلاحات بر حقوق مردم پای مي‌فشارد به دليل وجود فقر، فساد و تبعيض است ، اين در حالی است كه كانون‌های قدرت به افزايش فقر، فساد و تبعيض ياری می رسانند.
عده‌ای تنها با تفسير غيردموكراتيك از قانون اساسی، موجوديت آن را در پذيرش يك اصل خلاصه مي‌كنند و به چيزی جز تبعيت از اراده‌ی حاكم قايل نيستند و برای مانور قدرت از نيروی قضايی استفاده مي‌كنند كه در زمان حضرت امام(ره) هرگز چنين كاربردی نداشت.
دستگيری و شكنجه جمعی از دانشجويان و فعالان ملی ـ مذهبی در طی اين سال‌‏ها بر عهده سپاه بوده است، مگر نه اين است كه كميته بازديد از بازداشتگاه‌‏ها و زندان‌‏های كشور كه در مجلس شكل گرفته بود از اغلب بازداشتگاه‌‏ها بازديد كرد، جز بازداشتگاه‌‏های مخوف سپاه كه هيچگاه اجازه ورود نيافت.
آيا تهديد حزب مشاركت توسط يكی از فرماندهان ارشد سپاه، دخالت آشكار اين حضرات در سياست نيست؟
دانشجويان را بطور غير قانونی بازداشت و پس از شكنجه در مقابل نور افكن اعتراف گيری مي‌‏نشانند و نمايش مضحك پخش اعترافات را به شيوه تكراری از بخش رسانه‌‏ای خود پخش مي‌‏كنند.
دستگيری داريوش زاهدی، استاد ايرانی دانشگاه آمريكا راه را بر بازگشت سايرين سد مي‌كند وقتی برای آغاجری كه در تقوی شهره‌ عام و خاص است حكم ننگين صادر مي‌كنند، آنگاه انتظار دارند حكم قطعنامه عليه ايران صادر نشود.
به گواه دانشجويان ايرانی شاغل در خارج از كشور، اين حكم ضربه‌ای به نظام بود. در اين شرايط چگونه چشم‌انداز 20 ساله دربردارنده آزادی خواهد بود.
شورای نگهبان مي‌كوشد ما را سرگرم لوايح دوگانه رياست جمهور كند، در حالی كه در اين شرايط ما بايد از همه‌ ابزارهای قانونی خود استفاده كنيم.
در همين نطق، فاطمه حقيقت جو گفت:
بر اين باورم كه پيمانه تجربه به دنبال آزمون و خطا پر شده و هر راهی برای رسيدن به تفاهم برداشتيم به بن بست انجاميد. در اين حال كه شورای نگهبان مي‌‏كوشد ما را سرگرم لوايح كند، بايد آخرين ابزار قانون را بكار گيريم و از هزينه‌‏های آن نهراسيم كه در پيشگاه ملت مسئوليم. تنها راه پاسخگو كردن اربابان قدرت كشاندن آنان به پای ميز داوری ملت و برگزاری رفراندوم است.

اصالت:
http://ettelaat.net/print.asp?id=459

Written by State-of-Siege

15 مه 2008 در 2:48 ق.ظ.

نوشته شده در نطق پیش از دستور

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: