خبرگذاری حکومت نظامی

ماهرانه در جنگ است ناخدای استبداد با خدای آزادی

«او پررو شده بود و ما او را بردیم که ادبش کنیم»

leave a comment »

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
3 خرداد 1387
روز پنجشنبه 2 خرداد، آقای بهروز جاوید طهرانی بخاطر شکنجه‌های وحشیانه اعمال شده بر روی او، به بهداری زندان منتقل گردید.

آقای جاوید طهرانی در حالی که 2 پاسدار زیر بغل او را گرفته بودند ، به بهداری زندان منتقل گردید. او شدیدن شکنجه شده بود و آثار شکنجه ها بر سمت راست جهره اش و گردنش که در حال خونریزی بود مشهود بود. آقای جاوید طهرانی در اثر این شکنجه ها قادر به راه رفتن نبودو شرایط جسمی او بسیار وخیم بود. لباسهائی که بر تن داشت پاره بودند. شکنجه گران همچنین برای تحقیر کردن او، موهای سرش را کوتاه کرده اند. نوید خدیوی رئیس حفاظت اطلاعات زندان شخصا در شکنجه کردن آقای بهروز جاوید طهرانی نقش دارد. و درجواب یکی از زندانیان سیاسی که چرا او را به بند باز نمی‌گردانند گفته است :
«او پررو شده بود و ما او را بردیم که ادبش کنیم.»(!)

آقای جاوید طهرانی از 8 اردیبهشت ماه در سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهرداشت که از بدترین بندهای این زندان می باشد در بازداشت بسر می برد. هنگامی که او را به سلول انفرادی انتقال می دادند به او اجازه بردن وسائل شخصی اش داده نشد.

خانواده آقای طهرانی از 8 اردیبهشت تا به حال هیج خبری از وضعیت بهروز ندارند . هنگامی که هفته گذشته برای ملاقات به زندان مراجعه کردند به آنها گفته شد که او ممنوع تماس و ملاقات می باشد.زندانبانان به خاطر اینکه خانواده آقای طهرانی شاهد آثار شکنجه ها نباشند به بهروز اجازه ملاقات نمی دهند. این خانواده در نگرانی فزآینده ای بسر می برد.

بهروز جاوید طهرانی تنها زندانی بازمانده از قیام دانشجویان در 18 تیر 1378 می باشد. اوهنگامی که در بند 209 در اسارت بود توسط فردی بنام سعید شیخان از سربازجویان وزارت اطلاعات تحت وحشیانه ترین شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفت، که در اثر این شکنجه ها دچار ناراحتیهای جسمی متعددی گردید که تا به حال از آنها رنج می برد. سپس به دستورهمین فرد او را به زندان گوهرداشت کرج تبعید کردند.سعید شیخان دستور دهنده اصلی حملات خونین علیه زندانیان سیاسی در زندان گوهرداشت و بخصوص علیه جاوید طهرانی بود که توسط حاج کاظم و علی محمدی و محمود مغنیان علیه زندانیان سیاسی به اجرا گذاشته می شد. به دستور سعید شیخان و با هماهنگی با حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد برای آقای جاوید طهرانی چندین پرونده گشوده شد و برای هر پرونده محکومیتهای سنگینی علیه او بکار بردند.هر اقدام و برخورد غیر انسانی علیه این زندانی بدستور سعید شیخان انجام می گیرد.
اصالت:
http://www.kargaremrooz.com/spip.php?article13041
                                                                          

Written by State-of-Siege

24 مه 2008 در 10:09 ق.ظ.

نوشته شده در قربانیان شکنجه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: