خبرگذاری حکومت نظامی

ماهرانه در جنگ است ناخدای استبداد با خدای آزادی

محمود چاخان مصاحبه می کند

leave a comment »

ابراهیم نبوی

۲۰ مهر ۱۳۸۵

با توجه به مصاحبه برادر محمود احمدی نژاد در مورد اقدامات یک ساله دولت، خبرنگار ما مصاحبه زیر را انجام داده که این مصاحبه جهت کاهش قیمت ها منتشر می شود.

سووال: دولت برای کاهش گرانی کالاها چه کارهایی کرده است؟
محمود چاخان: من در اين مدت، با بيش از صد نفر از سران كشورها ديدار و گفت وگو كردم.

سووال: با توجه به اینکه 30 درصد از مردم شما را انتخاب کردند که مشکلات اقتصادی کشور را حل کنید، لطفا بفرمائید که چه اقدامی در این راستا انجام دادید؟
محمود چ: من در يك سال گذشته، ميزبان ‪ ۱۳‬نفر از روساي جمهوري و نخست وزيران جهان در تهران بودم و به ‪ ۱۷‬كشور نيز براي ديدارهاي دوجانبه و شركت در اجلاسهاي بين‌المللي سفر كردم.

سووال: با توجه به اینکه در انتخابات قول داده بودید که با قله های ثروت مبارزه کنید و پول نفت را به سفره مردم بکشانید، لطفا بفرمائید که در حال حاضر پول نفت تا کجای سفره مردم تشریف آورده است؟
محمود چ: یک مقداری از پول نفت فعلا قرار است بعد از عبور از سفره های ونزوئلا و لبنان تا چند سال دیگر به تهران برسد. ضمنا حمايت كشورهاي مختلف جهان از مواضع حق‌طلبانه جمهوري اسلامي ايران در موضوع هسته‌اي را، از دستاوردهاي مهم ديپلماسي فعال كشورمان بود.

سووال: شما در انتخابات قول دادید که مافیای نفتی را از بین می برید، آیا مافیای نفتی در حال حاضر کاملا نابود شده است، یا هشتاد درصد آن از بین رفته است؟
محمود چ: ما تصمیم گرفتیم مافیای نفتی را از طریق انرژی هسته ای نابود کنیم. که در حال حاضر ملت ایران به آرزوی خود رسیده است و خوشبختانه با الطاف الهي و حمايت مردم، امروز داراي چرخه كامل سوخت هسته‌اي هستيم.

سووال: یکی از مسائل مهمی که مردم منتظر آن هستند موضوع سهام عدالت است. این سهام تا کنون تا چه حد توزیع شده است؟
محمود چ: ما موفقیت های زیادی به دست آوردیم. اين موفقيت‌ها حاصل استحكام و ايستادگي رهبري و ملت و وحدت و توكل بر خداست و ملت ايران با برخورداري از تمدن و تاريخي ‪ ۷‬هزار ساله، هيچگاه تحميل‌ها را نمي‌پذيرد و از بيگانگان دستور نخواهد گرفت.

سووال: در راستای اینکه ملت ایران بارها مورد حملات بیگانگان اعم از مغول ها و افغان ها و اعراب و غیره قرار گرفته و این بیگانگان در کشورمان هرکاری خواستند کردند، آیا شما فقط در مقابل استکبار جهانی مقابله کردید یا قبلا هم در تاریخ هفت هزارساله کشور حضور فعال داشتید؟
محمود چ: تمام آن حملات زمان هاشمی و خاتمی اتفاق افتاد. اما بعد از اینکه ما آمدیم ملت ایران بکلی عوض شد. ملت ايران اكنون عزتمندترين ملت جهان است و دشمنان اين ملت ناراحتند كه چرا ايرانيان امروز به بالاترين فناوري‌ها دست يافته‌اند.

سووال: شما در سخنان خود قبلا از مردم خواسته بودید که اگر نابسامانی دیدند نه تنها انتقاد کنند، بلکه فریاد بکشند. مردم می خواهند بدانند که اگر خواستند فریاد بکشند آیا محل خاصی برای این پیشنهاد شما وجود دارد یا باید در خانه خودشان فریاد بکشند؟
محمود چ: متاسفانه این موج از سوي رسانه‌هاي ملي و غير ملي در طول چند ماه گذشته به موضوع گراني دامن زده است و در جهت ناتوان نشان دادن دولت طوري جوسازي مي كنند كه گويي قرار بوده دولت در طي يك سال تورم را صفر يا گراني را محو كند، در حالي كه تورم موضوعي است كه همواره وجود داشته.

سووال: آقایان توکلی و الهام فرموده اند که قیمت کالاها در مغازه های محل شان برخلاف محل زندگی سایر مردم افزایش نیافته است، آیا دولت تصمیم ندارد که با دادن آدرس مغازه های مذکور به ملت با گرانی کالاها مبارزه کند؟
محمود چ: تورم در يك سال گذشته كنترل شده و كاهش يافته است. مثلا "تورم در پايان شهريور ‪ ۱۳۸۵‬نسبت به مدت مشابه سال قبل در تهران ‪۱۰/۵‬ و در سراسر كشور ‪ ۱۰/۹‬درصد بوده، اما در سال ‪ ۸۴‬نسبت به ‪ ۸۳‬اين رقم ‪۱۴/۶‬ درصد بوده كه نشان‌دهنده كاهش نزديك به ‪ ۴‬درصدي تورم است".

سووال: با توجه به اینکه شما همیشه فقط ماه شهریور سال 1385 را مثال می زنید، لطفا بفرمائید که در سال 1385 فقط همین یک ماه وجود داشته است یا مثل سال 1384 دوازده ماه وجود داشته است؟
محمود چ: ما اصولا در اقتصاد معتقدیم که ماه شهریور ماه مهمی است، اما در آموزش و پرورش ماه مهر و در مورد پیروزی انقلاب ماه بهمن و در مورد سفر من به نیویورک ماه شهریور مهم است.

سووال: با توجه به اینکه دولت قصد داشت در ماه مبارک رمضان با « طرح ضیافت» قیمت ها را کاهش دهد، اما به محض اینکه چنین تصمیمی گرفته شد، قیمت حبوبات و گوشت و مرغ و سبزی و برخی دیگر از اقلام مورد نیاز مردم افزایش یافت، آیا علت ناموفق شدن طرح ضیافت را اقدامات اسرائیل می دانید یا اینکه انگلیس و آمریکا این طرح را ناموفق گذاشتند؟
محمود چ: در مورد مرغ ما با مشکل آنفلوآنزای مرغی و صدا و سیما مواجه بودیم که رسانه ملی قیمت مرغ را بالا برد. در مورد حبوبات نیز با افزايش قيمت جهاني و كاهش توليد داخل اين گراني تشديد شد، در حالي كه دولت جز صدور مجوز واردات و كاهش تعرفه‌ها ابزاري براي كنترل قيمت‌ها در اختيار ندارد. قیمت آهن آلات نیز به دلیل اینکه قيمت جهاني فولاد نيز افزايش يافت و دولت با آن كه منبعي براي اختصاص يارانه به تيرآهن در اختيار ندارد، همه تلاش خود را براي كاهش و كنترل قيمت آن به كار گرفت. من در اینجا به افزایش قیمت ها اشاره کردم، اما تاکید می کنم که قیمت ها افزایش نیافته است.

سووال: با توجه به اینکه دولت شما سه برابر دولت خاتمی و هاشمی درآمد ارزی در اختیار داشته است، آیا هیچ راهی وجود نداشت که با استفاده از این درآمد کلان وضعیت اقتصادی حداقل در حد گذشته بماند و گرانی افزایش پیدا نکند؟
محمود چ: مردم بدانند كه امروز دولت در جبهه‌اي گسترده در خارج و داخل كشور در حال نبرد است، اما به لطف خدا دولت مستحكم و به‌دنبال تقويت پايه‌هاي اقتصادي كشور، اشتغال پايدار و توسعه صنعت و كشاورزي است. "امروز صنايع كشور با مشكل كمبود نقدينگي براي توسعه خود مواجه هستند و واحدهاي صنعتي براي طرح‌هاي توسعه و تكميل پروژه‌هاي نيمه كاره نيازمند ‪ ۱۴‬هزار ميليارد تومان نقدينگي هستند كه در صورت تامين اين ميزان در سال جاري، ‪ ۵۷۰‬هزار شغل ايجاد خواهد شد".

سووال: اگر این 570 هزار شغل ایجاد نشد مردم باید چکار کنند؟
محمود چ: در این صورت معلوم می شود که من نگفته بودم که 570 هزار شغل ایجاد می شود.

سووال: انتظار شما از مردم چیست؟
محمود چ: من از مردم می خواهم برای کاهش گرانی اولا روزنامه هایی را که قیمت ها را می نویسند، نخوانند. از طرف دیگر ضمن تماس با آقای الهام و توکلی آدرس مغازه محله ایشان را بگیرند و از آنجا خرید کنند و با توجه به اینکه رسانه ملی به گرانی دامن می زند، تلویزیون های شان را نگاه نکنند و حتی الامکان تلویزیون را از پنجره خانه شان پرت کنند توی خیابان. ضمنا از کلیه مردم انتظار دارم که ضمن تلاش برای افزایش قیمت جهانی نفت که درآمد دولت را افزایش می دهد، جلوی افزایش قیمت سایر کالاهای جهانی را بگیرند.

Written by State-of-Siege

16 نوامبر 2008 در 7:27 ق.ظ.

نوشته شده در طنز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: