خبرگذاری حکومت نظامی

ماهرانه در جنگ است ناخدای استبداد با خدای آزادی

محمود چاخان – سید ابراهیم نبوی

leave a comment »

e.nabavi@roozonline.com

۱۹ مهر ۱۳۸۵

من فکر می کنم توی خانه آقای الهام خیلی اتفاقات جالبی می افتد، وگرنه یک آدم لاغر و کوچک و فسقلی طبعا نباید این همه حرف های مهم و جالب و شگفت انگیز از خودش صادرات کند. طبق آخرین الهاماتی که معلوم نیست از سوی شمسی پهلوون صادر شده یا خود الهام مورد چنین الهامی قرار گرفته، دکتر غلامحسین گفت: « راه ندادن خبرنگاران به ستاد انتخابات برای تضمین سلامت انتخابات است.» در همین راستا آگاهان پیشنهاد کردند که برای تضمین کامل سلامت انتخابات اقدامات زیر حتما انجام بگیرد:
اول: خبرنگاران را از دو روز پیش از انتخابات هر روز هشتاد ضربه شلاق بزنند که سلامت انتخابات کاملا تضمین شود.
دوم: علاوه بر خبرنگاران جلوی ورود نمایندگان نامزدهای انتخاباتی به ستاد انتخابات کشور و حوزه های رای گیری هم گرفته شود تا هیچ شبهه ای در مورد تقلب در انتخابات بوجود نیاید.
سوم: برای اینکه سلامت انتخابات کاملا تضمین شود از ورود رای دهندگان به حوزه های رای گیری ممانعت به عمل بیاید و ناظران اجرایی و ناظران شورای نگهبان خودشان به جای مردم رای بدهند تا انتخابات خیلی خیلی سالم باشد.

زن زیادی
یک راه بزرگ نجات در کشور ما ایران این است که هرچه می گذرد تعداد مردان ایرانی کاهش یافته و تعداد زنان کشور زیاد شود. این موضوع واقعا یک راه نجات است، البته شما می توانید این حرف مرا باور نکنید. اصلا مهم نیست، مهم این است که من این حرف را می گویم. برای مثال اشاره می کنم به جمله شهلا لاهیجی دوست عزیز و ناشر محترم و یکی از کسانی که در دادن آمار ید طولایی دارد. وی گفته است: « تعداد زنان در نویسندگی و ترجمه طی سالهای اخیر تقریبا 400 برابر شده است.»
نظریه آماری: مثلا اگر ما در سالهای گذشته اگر فقط صد تا نویسنده و مترجم داشتیم، در حال حاضر چهل هزار نویسنده و مترجم داریم. که هر دو شکل آن جالب است، چه زمانی که صد نویسنده و مترجم زن داشتیم و چه حالا که چهل هزار تا داریم و آثارشان را روز به روز می خوانیم.
توضیح مهم: اصولا ما ایرانی ها یک خوبی که داریم این است که در دادن آمار خیلی دقت می کنیم و واقعا اگر چنین نبود چه فجایعی که اتفاق نمی افتاد.

محمود چاخان
من هم در این مورد با احمدی نژاد موافقم که هر وقت کسی گفت چرا چنین اتفاقی افتاده، اعلام کنیم که اصلا چنین اتفاقی نیفتاده. این یک روش خوب و قدیمی است. مثلا اگر کسی به شما گفت که چرا به این خانم یک جور بدی نگاه کردی، جواب بدهید که اصلا من کورم، نمی توانم نگاه کنم. این روش خوبی است. از بیخ باید موضوع را قطع کرد. البته منظورم موضوع مورد نظر شما نیست، بلکه موضوع دیگری را می گویم. ضرغامی، مدیرعامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به احمدی نژاد گفت: « وقتی گوشت شش هزار تومان است، نمی توانیم بگوئیم 3900 تومان بخرید.» در مقابل احمد توکلی رسما اعلام کرد: « قیمت سبزی 500 تومان نیست، بلکه دیشب در محله ما 160 تومان بود.» در پی اعلام نظر احمد توکلی اورژانس تهران اعلام کرد که احمد توکلی که توسط سبزی فروش محل شان کتک خورده بود، جهت پیاده کردن فک به بیمارستان منتقل شد. از سوی دیگر احمدی نژاد مجددا برای یک هزارمین بار گفت: « با اخبار دروغ به گرانی ها دامن می زنند.» شیخ قدرت علیخانی هم مشت نسبتا محکمی می خواست به شکم احمدی نژاد بزند که به دلیل کوتاهی قد وی به دهان وی اصابت کرد. شیخ قدرت گفت: «احمدی نژاد هر وقت کم می آورد به مطبوعات و رسانه ها حمله می کند.» به دنبال این هشدار مطبوعات و رسانه های کشور به سرعت فراری شدند، چون به نظر می آید طرف از این به بعد هر روز کم می آورد. همچنین در پی اعلام این که دولت احمدی نژاد اعلام کرده بود که قصد دارد با اجرای طرح « ضیافت» در ماه رمضان قیمت ها را کاهش دهد، آگاهان به احمدی نژاد گفتند: شما قیافت رو درست کن، نمی خواد ضیافت راه بندازی!
یک موضوع لازم به یادآوری: وقتی احمدی نژاد که قبل از انتخابات صریحا و جلوی دوربین گفته بود که من پول نفت را سر سفره مردم می برم و یک سال بعد رسما و جلوی خبرنگاران گفت من چنین چیزی نگفتم شرق از خودش نوشت. و وقتی که مردم فیلم احمدی نژاد را دیدند که جلوی آقای جوادی آملی گفت که هاله نوری مرا در برگرفته بود، و همین موجود جلوی دوربین های آمریکایی رسما اعلام کرد که موضوع هاله نور را من نگفتم، ساخته خیالپردازان است. به نظر شما عجیب است که احمدی نژاد رسما اعلام کند که ما اصلا تورم نداریم و دولت تورم را مهار کرد؟ من پیشنهاد می کنم اسم این دکتر اینقدی نژاد را تا زمانی که گرانی کالاها مهار نشده بگذاریم « محمود چاخان»

توزیع فقر و ثروت
مشکل این است که طرف معنی این جمله ها را نمی فهمد. این ملت ساده دل چون فکر نمی کنند که ممکن است یک موجودی چنین چیزی را نفهمد و رئیس جمهور هم باشد، فرض می کنند که معنی حرفش را می فهمد، در حالی که این طور نیست. احمدی نژاد گفت: « ملت ایران توزیع فقر را به توزیع ثروت در بین نورچشمی ها ترجیح می دهد.» در همین راستا چند توزیع ضروری است:
اول: این آقای احمدی نژاد یک پدربزرگ بسیار وطندوست داشت که اسم همه بچه هایش را از اسامی وطنی انتخاب کرده بود، مثلا اسامی چهار عمه آقای احمدی نژاد چنین است؛ ایران خانم، کشورخانم، ملت خانم و حاجیه مملکت خانم. در خیلی موارد وقتی احمدی نژاد در مورد ایران و ملت و کشور و مملکت حرف می زند، منظورش واقعا ایران و کشور و ملت نیست، منظورش عمه های خودش هستند. مثلا وقتی می گوید « مملکت بزرگی داریم» یا « کشور ما بسیار وسیع است.» یا « ما به ایران افتخار می کنیم» یا « ملت ما طرفدار انرژی هسته ای است» منظورش عمه های خودش هست. زیاد نگران نباشید.
دوم: اینکه ملت ایران توزیع فقر را ترجیح می دهد، نشان می دهد که این محمود چاخان هنوز نمی داند که در مقابل توزیع فقر در میان مردم، توزیع ثروت در میان مردم است. ظاهرا برنامه احمدی نژاد از نظر خودش باید این باشد که به جای توزیع ثروت بین نورچشمی ها باید به توزیع ثروت میان همه مردم بپردازد، ولی ظاهرا طرف باور کرده و یا نمی فهمد که نباید بگوید که من می خواهم فقر را توزیع کنم. مشنگ جان! تو اگر این حرف را بزنی مردم از تو بیشتر بدشان می آید، این را نگو، یک چیز خوب بگو.

چه دولت باحالی!
با توجه به اینکه در ایران تعداد زیادی وزارتخانه وجود دارد که باعث می شوند بیکاری کشور کاهش پیدا کند و بخشی از مردم صبح ها مجبور بشوند از خانه بیرون بروند و از سوی دیگر مردم کارهایی می کنند که این وزارتخانه ها لازم است جلوی آن کارها را بگیرند. و از جانب سوم فرق زیادی نمی کند که یک وزارتخانه کار خودش را انجام دهد یا کار یک وزارتخانه دیگر را انجام دهد، چون در هر دو حال قرار نیست کار خاصی انجام بگیرد و با عنایت به اینکه یکی از کارشناسان گفته است که: دولت دانشگاهها را مثل پادگان اداره می کند، از کلیه هموطنان عزیز درخواست می شود به وظایف جدید و روش های اداره وزارتخانه ها توجه کنند.
وزارت علوم دانشگاهها را مثل پادگانها اداره می کند.
وزیر راه و ترابری وظیفه وزارت جنگ را انجام می دهد، منتهی به جای اینکه دشمنان کشور کشته شوند، هموطنانی که به سفر می روند کشته می شوند.
قوه قضائیه کار وزارت اطلاعات را انجام می دهد، یعنی از طریق دستگیر کردن ملت اطلاعاتی را که فکر می کند آنها باید داشته باشند از آنها می گیرد.
وزارت اطلاعات کار سخنگوی دولت را انجام می دهد و هر چند ماهی یک بار کارهایی را که انجام داده است تکذیب می کند و در بقیه اوقات منتظر است که اطلاعات جدید را از قوه قضائیه بگیرد.
سپاه پاسداران کار برگزاری انتخابات را انجام می دهد تا دموکراسی کاملا تامین شود.
روحانیت کار وزارت خارجه را انجام می دهد و تعیین می کند که ایران باید با کجا رابطه داشته باشد و با کجا رابطه نداشته باشد. مکارم شیرازی گفت: رابطه با دانمارک را قطع کنید.
وزارت خارجه کار سازمان ایرانگردی و جهانگردی را انجام می دهد و مسوولان کشور را به سفر خارجی و زیارت می برد و مسوولان خارجی را به شهرستان می برد.
دفتر ریاست جمهوری کار سازمان حج و زیارت را انجام می دهد و مسوولان خودش و همسران شان را به اماکن زیارتی می فرستد.
وزارت بهداشت کار کنترل قیمت ها را انجام می دهد که به همین دلیل قیمت ها روز بروز اضافه می شود.
در مورد سایر وزارتخانه ها هنوز اقدام خاصی مشاهده نشده است.

احترام یعنی چی؟
مسیح علی نژاد گفت: « آقای احمدی نژاد! به رئیس جمهور ایران احترام بگذارید.» احمدی نژاد نیز در پاسخ، پرسید: « احترام چی هست؟»

دارم می رم اتاوا و ونکوور
برگشتم به تورنتو و فردا به امید خدا دارم می رم اتاوا و ونکوور، اصلا فکر نمی کردم استقبال جمعیت به این خوبی باشه. در این لحظه من دارم برای خودم تبلیغات می کنم. سفرنامه همچنان ادامه دارد و یک داستان کوتاه جدید هم نوشتم به نام بیگانه که می تونید اون رو در دوم دام دات کام بخونید، ضمنا دارم یک مجموعه عکس همراه با شرح و تفصیلات از برنامه تورنتو می گذارم روی دوم دام، البته تا چند ساعت دیگه. به دوم دام حتما سر بزنید.

Written by State-of-Siege

16 نوامبر 2008 در 7:22 ق.ظ.

نوشته شده در طنز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: