خبرگذاری حکومت نظامی

ماهرانه در جنگ است ناخدای استبداد با خدای آزادی

اکبر گنجی و محسن سازگارا بهترین گزینه های رهبری جنبش سبز هستند

leave a comment »

همه می دانیم که اکنون جنبش سبز ملت ایران فاقد رهبری مشخص است. بعضی می گویند این خوب است چون دیگر قرار نیست ملت به کسی یا کسانی وامدار باشد و خود اختیار قیام و قعودش را به دست دارد اما آنچه انکار ناپذیر است واگرایی است که نتیجه گریزناپذیر نبود رهبری است، واگرایی در نیروها و اهداف؛ چیزی که با وجود رهبر به همگرایی نیروها و اهداف می انجامد و باعث می شود که جنبش سبز سریعتر سنگرهای دشمن را فتح کند، هزینه های کمتری بپردازد و حداقل تلفات را نیز بر جای گذارد.

اما چه کس یا کسانی شایسته رهبری جنبش سبز هستند؟ به نظر می‌رسد رهبر یا رهبران جنبش باید حداقل دو اهرم مهم را به همراه داشته و از یک نقطه ضعف بری باشند.

دو اهرم مهم رهبری: 1-آشنایی با تاروپود رژیمو 2-سابقه پایداری است و آن نقطه ضعف «ملا بودن» است.

این هر دو اهرم را گنجی و سازگارا دارا هستند و البته که مکلایند و نه معمم.
اما چرا باید گنجی و سازگارا اعتماد کنیم؟ خیلی ساده است، چون در گذشته اینان در رژیم ایران به ویژه در رکنی که اکنون پرچم دار حفاظت از آن است یعنی سپاه پاسداران، صاحب جایگاه و پایگاه بوده اند؛ پس بسیار بهتر از تحلیل گران خارج نشین و خارجیان تحلیل گر به اوضاع و احوال درون رژیم آشنایی دارند.

آنها چیزهایی که دیگر تحلیل گران شنیده اند را به چشم دیده اند و شنیدن کی بود مانند دیدن.

بعلاوه، پایبندی اینان به مواضعی که مورد تایید جنبش سبز است مثل مخالفت آشکار با دیکتاتوری سیدعلی موگابه باعث می شود که بیش از پیش به تحلیل هایشان اعتماد کنیم.

یادمان نرود که این دو به خاطر مخالفت های صریح و بی‌پرده شان با خودکامگی رهبر فعلی ایران، دوران زندان و شکنجه سختی را پشت سر گذشتند و از این امتحان جانفرسا سربلند بیرون آمدند. همه ما اعتصاب غذای تا لب مرگ اکبر گنجی را به یاد داریم که اگر سرسوزنی در گفته ها و تحلیل های استبداد ستیز او تردید بود با تصاویری که از پیکر نیمه جان او در واپسین روزهای اعتصاب غذایش دیدیم آن شک و شبهه ها همه رخ بربست و جایش را به باوری محکم در پذیرش آزادمردی و خلوص نیت او داد.

هم اکبر گنجی و هم محسن سازگارا با وجود همه توحشی که از رژیم دیدند اما بر سر اصول خود ایستادند و یک قدم از مواضع‌شان کوتاه نیامدند.

فکر می‌کنم آشنایی گنجی و سازگارا با شبکه های تارعنکبوتی درون دستگاه حاکمه ایران و همچنین رشادت و دلیری و پایداری و ایستادگی آن دو، پتانسیل رهبری را در اختیارشان قرار داده است و ما با قبول این رهبری می‌توانیم این انرژی نهفته را آزاد سازیم.

Written by State-of-Siege

1 اکتبر 2009 در 2:34 ق.ظ.

نوشته شده در گاوراس بلاگ نوشت

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: